بلاگ ترآوند

پیستو مانچه گو

پیستو مانچه گو غذای فوق العاده خوشمزه ای است که با اطلاع از روش تهیه آن می توانید آن را در لیست غذاهای مورد علاقه تان قرار دهید.

 

پیستو مانچه گو یکی از غذاهای گیاهی اسپانیایی منطقه لامانچا است که به واسطه طعم منحصر به فردی که داراست، مورد توجه افراد بی شماری است. ریشه این غذا به احتمال زیاد مراکشی است و به دورانی باز خواهد گشت که کارتاژها بر اسپانیا تسلط داشتند. با توجه به تاریخچه این غذا می توان دریافت که پیستو مانچه گو از جمله غذاهای سنتی اسپانیا محسوب می شود. در دستور سنتی این غذا از فلفل و گوجه فرنگی استفاده نمی شد و چون قرن شانزدهم این دو گیاه در اروپا وجود نداشتند.

پیستو مانچه گو غذایی است که با نان سرخ شده سرو می شود و در صورت تمایل می توانید آن را همراه با تخم مرغ، ماهی یا مرغ سرخ شده میل کنید.

 

مواد لازم برای تهیه پیستو مانچه گو

 1. زیره سیاه یک قاشق چای خوری
 2. سیر ۴ حبه
 3. بادمجان قلمی ۳ عدد
 4. فلفل دلمه ای قرمز ۲ عدد
 5. روغن مایع یا زیتون ۱۰۰ میلی لیتر
 6. آویشن یک قاشق چای خوری
 7. سرکه قرمز ۲ قاشق چای خوری
 8. کدو متوسط ۳ عدد
 9. گوجه فرنگی متوسط ۴ عدد
 10. پیاز قرمز متوسط ۲ عدد
 11. نمک و فلفل سیاه به میزان کافی

طرز طبخ پیستو مانچه گو

نیمی از روغن را درون یک تابه نچسب ریخته و روی شعله متوسط قرار می دهید. زمانی که روغن به خوبی داغ شد، بایستی پیاز و سیر خورد شده را به مدت ۵ دقیقه در آن تفت دهید. سپس پیاز و سیر سرخ شده را از تابه خارج کنید و در ظرفی قرار دهید. بقیه روغن را به تابه اضافه کنید و شعله را زیاد کنید. سپس باید بادمجان که به صورت نگینی خورد کرده اید را به روغن اضافه کنید و آن را سرخ کنید. پس از گذشت زمان تقریبی ۸ دقیقه که بادمجان ها به خوبی سرخ شدند، باید گوجه فرنگی را اضافه کنید. در این مرحله باید شعله را کم کنید تا آب گوجه تبخیر شود.

پس از آن که آب گوجه فرنگی ها به صورت کامل تبخیر شد، باید کدو، فلفل دلمه ای، آویشن، نمک و فلفل را به آن اضافه کنید. پس از ۱۰ دقیقه و زمانی که تمامی مواد به خوبی نرم شدند، سرکه را اضافه کرده و غذا را سرو نمایید. در طبخ این غذا به هیچ وجه نباید سبزیجات له شوند زیرا بر ظاهر غذا تاثیر منفی به همراه دارد.

سرو پیستو مانچه گو برای وعده شام یکی از بهترین گزینه های است که موجب شگفتی همسرتان خواهد گردید.

جواد

من نویسنده هستم.

اضافه کردن نظر