بلاگ ترآوند

طرز تهیه کال کباب

کال کباب از غذاهای بسیار معروف شمال کشور است که به واسطه طعم منحصر به فردی که داراست، افراد بی شماری را شیفته خود ساخته است.

کال کباب یکی از غذاهای است که در صورت سیر بودن نیز حتما شما را وسوسه خواهد کرد. این غذای شمالی از ترکیب آب انار ترش، بادمجان، سیر، مغز گردو و سبزی تهیه می شود و به همین ترتیب از مواد غذایی مفیدی برخوردار است. عطر فوق العاده ای که این غذای شمالی داراست، موجب می گردد تا هرکس حتی برای یبار هم که شده آن را امتحان کند.

کال کباب غذایی است که معمولا همراه با کته و ماهی شور سرو می شود و در بعضی از موارد از آن به عنوان جایگزین ترشی استفاده می کنند.

مواد لازم برای تهیه کال کباب

  1. بادمجان درشت ۴ عدد
  2. آب انار ترش نیم فنجان
  3. سیر نیم بوته
  4. مغز گردو ساییده شده ۷۵ گرم
  5. سبزی ( خلواش، شوشاق و نعنا ) ۱ قاشق غذاخوری
  6. نمک و فلفل به میزان کافی

روش پخت کال کباب

ابتدا باید بادمجان ها را به خوبی شسته و آن را از وسط چاک دهید و روی آتش زغال یا در فر کباب کنید. در زمان کباب کردن بادمجان ها باید بسیار دقت داشته باشید که بادمجان ها نسوزد و تمام قسمت های آن به خوبی کباب شود. پس از کباب شدن بادمجان ها، باید پوست آن ها را بگیرید. برای اینکه پوست بادمجان ها به راحتی جدا شود، بهتر است آن ها را دورن آب سرد قرار دهید. همچنین در صورتی که بادمجان ها تخم دارند، باید آن ها را جدا کنید. سپس با استفاده از گوشت کوب باید به خوبی بادمجان ها را به کنید. حال بایستی سیر را به مخلوط اضافه کنید و به خوبی آن را بکوبید. در صورتی که از سبزی تازه استفاده می کنید، باید آن ها را به خوبی بشورید، آبکش کنید و کاملا خورد نمایید. سپس باید به سبزی، نمک، آب انار و مغز گردو را به خوبی مخلوط کنید.

جواد

من نویسنده هستم.

اضافه کردن نظر