بلاگ ترآوند

طرز تهیه شپردزپای انگلیسی

شپردزپای یکی از غذاهای خوشمزه انگلیسی است که علاوه بر طعم خوشمزه ای که داراست، از ظاهر وسوسه کننده ای نیز برخوردار می باشد.

 

غذاهای انگلیسی از طعم و عطر لذت بخشی برخوردار هستند و از همین جهت مورد توجه همگان قرار گرفته اند. شپردزپای در واقع نوعی پای گوشت است که در آن به جای استفاده از خمیر پای از پوره سیب زمینی استفاده می شود. نکته ای که از اهمیت برخوردار است که شپردزپای تنها مخصوص انگلستان نیست و در سایر کشورها به شکل های مختلفی تهیه می شود. از جمله مهم ترین موادی که تشکیل دهنده این غذای خوشمزه هستند، می توان به گوشت چرخکرده، پیاز و پوره سیب زمینی اشاره کرد. طعم فوق العاده شپردزپای به گونه ای است که در صورتی که برای بار اول آن را امتحان کنید، حتما از آن لذت خواهید برد و به عنوان یکی از غذاهای مورد علاقه تان آن را تهیه می کنید.

مواد لازم برای تهیه شپزدزپای

  1. گوشت چرخکرده ۴۵۰ گرم
  2. ساقه کرفس ۲ عدد
  3. پیاز ۱ عدد
  4. هویج ۲ عدد
  5. آب گوشت ۴ پیمانه
  6. نخود فرنگی ۲ پیمانه
  7. شوید خشک ۲/۱ قاشق چایخوری
  8. رزماری ۲/۱ قاشق چایخوری
  9. پوره سیب زمینی ۴ پیمانه

۱۰٫سس کچاپ ۳/۱ پیمانه

  1. آرد ۴ قاشق غذاخوری

۱۲٫نمک و فلفل به میزان کافی

نحوه طبخ شپردزپای

در ابتدا بایستی گوشت چرخکرده را درون یک تابه بزرگ روی شعله قرار دهید و در حدود ۵ دقیقه آن را تفت دهید. در مرحله بعد بایستی پیاز، کرفس و هویج را به صورت مکعب های کوچک ( نگینی ) خرد کنید. زمانی که گوشت به خوبی تفت داده شد، مواد خرد شده را به آن اضافه کنید و با یکدیگر مخلوط کنید و اجازه دهید تا مواد ۱۰ دقیقه روی شعله ملایم پخته شوند.

سپس باید نمک، سس کچاپ، رزماری و شوید خشک را به همراه ۳ پیمانه از آب گوشت به تابه اضافه کنید و مواد را به خوبی مخلوط کنید و برای ۲۰ دقیقه آن را روی شعله ملایم قرار دهید. حال باید نخود فرنگی را به بقیه مواد اضافه کنید. سپس در یک ظرف کوچک نصف پیمانه از آب گوشت را با آرد مخلوط کرده و به محتویات تابه اضافه کنید و ۳ دقیقه آن را روی شعله قرار دهید تا غلیظ شود. سپس پوره سیب زمینی را به صورت اسکوپی روی مخلوط به دست آمده بریزید و کمی آن را پخش کنید. تابه را به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر و در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار دهید. در برخی از موارد می توانید بر روی سیب زمینی ها پنیر نیز اضافه کنید که طعم مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

با طبخ و سرو این غذای خوشمزه همسرتان را به یک مهمانی انگلیسی دعوت کنید.

جواد

من نویسنده هستم.

اضافه کردن نظر