بلاگ ترآوند

طرز تهیه فیله مینیون

فیله مینیون از غذاهای ایتالیایی خوشمزه و پرطرفداری است که با اطلاع از طرز تهیه آن می توانید در مهمانی ها آن را سرو کنید.

ایتالیا از جمله کشورهای است که غذاهای طبخ شده در آن با ذائقه ایرانیان تطابق دارد. یکی از غذاهای بسیار خوشمزه این کشور فیله مینیون است که علاوه بر طعم فوق العاده دارای ظاهر منحصر به فردی نیز است.

 

مواد لازم برای تهیه فیله مینیون

  1. فیله گوساله ۳۰۰ گرم ( استیک )
  2. عسل ۵ گرم
  3. سس خردل ۱۰ گرم
  4. فلفل سبز متوسط ۱ عدد
  5. سرکه بالزامیک یک قاشق جای خوری
  6. فلفل سیاه به میزان کافی

روی تهیه فیله مینیون

فیله مینیون، غذایی است که هم قابلیت گریل شدن دارد و هم بر روی چدن و هم روی کباب پز می توان آن را تهیه کرد. بسیاری از رستوران ها برای تهیه فیله مینیون از فیله گوساه جوان استفاده می کنند. پس از انتخاب گوشت باید با یک برش عمیق آن را به دو یا سه نیمه تقسیم کنید. سپس باید سس خردل، عسل، سرکه بالزامیک و فلفل سبز را به خوبی میکس کرده و پس آن که مخلوطی شبیه به سس به دست آمد، فیله را به مدت ۵ تا ۴ ساعت در آن قرار دهید. به یاد داشته باشید که فیله حتما بایستی درون یخچال قرار گیرد. پس از گذشت زمان مقرر فیله را از یخچال خارج کرده و آن را بر روی چدن قرار دهید.

به علت آن که طبخ این نوع از فیله به صورت آبدار است، باید آن را به مدت ۳ تا ۴ دقیقه بر روی حرارت ملایم قرار دهید. پس از آن که دو طرف فیله به خوبی پخته شد باید آن را درون ظرف مناسبی قرار دهید و برای تزیین از سبز های مختلفی همچون نعنا و جعفری استفاده کنید. فیله را درون ظرف مناسب قرار دهید، کمی از سسی که درون قابلمه چدن به وجود آمده است را روی آن ریخته و اطراف آن را با سبزیجات مختلف تزیین کنید. با طبخ این غذای خوشمزه همسرتان را به یک مهمانی ایتالیایی بی نظیر دعوت کنید.

جواد

من نویسنده هستم.

اضافه کردن نظر