بلاگ ترآوند

طرز تهیه مرغ ترش با دانه های انار و زرشک

مرغ ترش همراه با دانه های انار و زرشک قطعا یکی از وسوسه کننده ترین غذاهایی است که باید آن را امتحان کرد و طرز تهیه آن را آموخت.

مرغ ترش از غذاهای خوشمزه ای است که می توان آن را برای بسیاری از مهمانی ها سرو نمود و رضایت تمام مهمانان را جلب کرد. استفاده از دانه های انار و زرشک برای تهیه ای غذاها سبب شده تا علاوه بر طعم و عطر فوق العاده، رنگ غذا نیز بسیار وسوسه کننده شود. برای تهیه این غذای خوشمزه می توان از دانه های انار منجمد شده یا تازه و دانه های زرشک خشک یا تازه استفاده کرد. البته باید به این نکته بسیار دقت داشت که استفاده از انار تازه و زرشک تازه بر طعم مرغ ترش تاثیرگذار است.

مواد لازم برای تهیه مرغ ترش

  1. مرغ ۱ عدد
  2. پیاز بزرگ ۱ عدد
  3. رب گوجه فرنگی ۷ قاشق سوپ خوری
  4. رب انار ۷ قاشق سوپ خوری
  5. دانه های انار ۱ پیمانه
  6. دانه های زرشک ۱ پیمانه
  7. نمک، فلفل و زردچوبه به میزان کافی

طرز پخت مرغ ترش

ابتدا بایستی مرغ را به ۴ قسمت تقسیم کنید و نمک، فلفل و زردچوبه را به تمامی قسمت های آن بزنید و داخل قابلمه قرار داده تا آبپز شود. زمانی که مرغ کاملا پخته شد، باید آن را سرخ کنید. آبی که مرغ درون آن پخته شده است را باید برای انجام مراحل بعدی نگه دارید. سپس درون یک ماهیتابه دیگر پیاز را ریز کرده، نمک، فلفل و زردچوبه به آن اضافه می کنید و تفت می دهید. در مرحله بعدی رب گوجه فرنگی و رب انار را اضافه کنید و این دو رب را کاملا با یکدیگر مخلوط کنید.

سپس باید دانه های انار و زرشک را به مخلوط به دست آمده اضافه کنید. در زمانی که قصد اضافه کردن دانه های انار و زرشک را دارید، باید دقت داشته باشید که روغن به میزان کافی در مخلوط وجود داشته باشد و شعله نیز ملایم باشد. پس از افزون دانه های انار و زرشک، باید مرغ سرخ شده را درون یک قابلمه بچینید و مخلوط حاصل را به آن اضافه کنید. برای اینکه مخلوط کمی رقیق تر شود، باید کمی از آب مرغ را به آن اضافه کنید. سپس شعله را کم کرده تا مرغ به خوبی در مخلوط جا بیافتد.

پس از گذشت زمان تقریبی یک ساعت می توانید غذا را سرو کنید و با آن همسرتان را غافل گیر کنید. در زمان سرو نیز می توان برای تزیین مرغ از دانه های انار تازه و سبزیجات استفاده کنید.

جواد

من نویسنده هستم.

اضافه کردن نظر