بلاگ ترآوند

طرز تهیه قلیه ماهی

قلیه ماهی از غذاهای محبوب جنوب کشور است که به واسطه طعم خوشمزه ای که داراست، مطابق با ذائقه افراد بی شماری است.

خوزستان از استان های جنوب کشور است که به واسطه غذاهای بسیار خوشمزه و مردم خونگرمی که دارد، بسیار محبوب است. یکی از غذاهای این استان که دارای طرفداران بی شماری است، قلیه ماهی می باشد. قلیه ماهی غذای بسیار مغوی و خوشمزه ای است که به سبب محبوبیت در دیگر شهرها نیز طبخ می گردد.

 

مواد لازم برای تهیه قلیه ماهی

  1. ماهی پاک شده یک کیلو گرم
  2. گشنیز ۳۰۰ گرم
  3. شنبلیله ۱۰۰ گرم
  4. سیر یک بوته
  5. تمبر هندی نصف بسته
  6. رب گوجه فرنگی یک قاشق غذاخوری
  7. پیاز یک عدد متوسط
  8. گوجه یک عدد متوسط
  9. نمک، فلفل و زرد چوبه به میزان کافی

روش طبخ قلیه ماهی

در گام اول باید پیاز را به صورت نگینی خرد کرده و در قابلمه تفت دهید. پس از آن که پیاز کمی تغییر رنگ داد، باید سیر و سبزی را به آن اضافه کنید. بهتر از سیر را به صورت پوره مورد استفاده قرار دهید تا ظاهر قلیه ماهی زیباتر شود. سبزی، پیاز و سیر را به خوبی تفت می دهید تا زمانی که رنگ سبزی ها تیره شود. سپس رب گوجه فرنگی و گوجه رنده شده را به مخلوط اضافه کرده و آن ها را نیز سرخ می کنید.

در این مرحله باید کمی آب به مخلوط اضافه کرده و آن را روی شعله ملایم قرار داده تا به خوبی جا بیفتد. حال باید تمبر هندی را آب جوش مخلوط کنید و خوب بهم بزنید تا ظاهر آن همچون یک سس غلیظ شود. پس از جدا کردن هسته های تمبر آن را درون مخلوط تهیه شده، ریخته و درب قابلمه را ببندید. حال ماهی پاک شده که بدون هیچ گونه تیغ و استخوانی است را به زردچوبه، نمک و فلفل آغشته کنید و آن را سرخ کنید. پس از آن که ماهی کم سرخ شد، آن را به خورش اضافه کنید و شعله آن را ملایم کنید تا در بازه زمانی ۳۰ تا ۴۵ دقیقه خورشت به خوبی جا بیفتد.

قلیه ماهی را بایستی با برنج ساده یا زعفرانی سرو نمایید. این غذای خوشمزه قطعا یکی از غذاهای است که همسرتان به آن بسیار علاقه مند خواهد شد.

جواد

من نویسنده هستم.

اضافه کردن نظر