بلاگ ترآوند

طرز تهیه بز قورمه کرمانی

بز قورمه یکی از غذاهای محلی شهر کرمان است که از طعم مطلوبی برخوردار است و می توان آن را در بازه زمانی بسیار کوتاهی تهیه کرد.

کرمان از جمله استان های است که در جنوب شرقی کشور واقع شده است و دارای غذاهای محلی بسیار متنوعی است. یکی از غذاهای محلی بسیار خوشمزه این استان بز قورمه است که مواد اصلی تشکیل دهنده آن گوشت، حبوبات و کشک است. به واسطه استفاده از این مواد غذایی بز قورمه یک غذای بسیار مقوی است که مصرف آن به تمام گروه های سنی توصیه می شود.

مواد لازم برای تهیه بز قورمه کرمانی

  1. گوشت بدون استخوان ۵۰۰ گرم
  2. سیر ۱ بوته
  3. نخود ۱ پیمانه
  4. زعفران دم کرده ۱ قاشق سوپ خوری
  5. کشک ۱ پیمانه
  6. پیاز ۱ کیلو
  7. آب ۲ پیمانه
  8. نعنا داغ و گردو خرد شده ۲۰۰ گرم
  9. نمک، فلفل و زردچوبه میزان کافی

روش طبخ بز قورمه کرمانی

ابتدا پیازها را خرده کرده و سرخ کنید. برای اینکه حجم پیازها بسیار زیاد است، می توانید از پیازهای سرخ شده آماده تراوند نیز استفاده کنید. سپس نصف پیاز سرخ شده را برای تزیین غذا کنار بگذارید. سیر را خرد کنید و به مابقی پیازها اضافه کنید و تفت دهید. سپس باید زردچوبه و فلفل را به میزان مورد نیاز به مواد اضافه کنید و تفت دهید. حال گوشت بدون استخوان را به مخلوط اضافه کرده و تفت دهید. حال باید نخودهایی که از چند ساعت قبل خیس خورده بودند را درون یک قابلمه دیگر ریخته و چند دقیقه آن را بجوشانید تا نفخ آن از بین برود. پس از آن که نخودها کمی پخته شدند، باید آن ها را به گوشت ها اضافه کنید و روی مخلوط آب بریزد و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید.

بعد از گذشت زمان تقریبی ۱ ساعت ۳۰ دقیقه مواد به خوبی پخته و له خواهند شد. سپس باید آن ها را بکوبید و به آن کشک و زعفران را اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید. حال مخلوط حاصل را بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا به خوبی جا بیفتد. زمانی که مخلوط جا افتاد باید نمک را به آن اضافه کنید و برای سرو غذا اقدام کنید. بز قورمه را درون طرف مورد نظر بریزید و روی آن را گردو، پیاز داغ و نعنا داغ تزیین کنید. این غذای خوشمزه به طور حتم مورد پسند همسرتان قرار خواهد گرفت.

 

جواد

من نویسنده هستم.

اضافه کردن نظر