بلاگ ترآوند

آشنایی با مواد غذایی ارگانیک

آشنایی با مواد غذایی ارگانیک و سالم این امکان را فراهم می آورد تا بتوان تغذیه بهتری داشت و از ابتلا به بیماری های مختلف جلوگیری کرد.

 

مواد غذایی ارگانیک، محصولات سالمی هستند که بدون استفاده از هرگونه کود و مواد شیمیایی تهیه شده اند. این محصولات به صورت طبیعی پرورش داده می شوند و در روند رشد آن ها اختلالی ایجاد نمی شود. در بسیاری از فروشگاه ها بر روی محصولاتی که به روش ارگانیک تهیه می شوند، علامت گذاری می شود تا بتوان به آسانی آن ها را تشخیص داد و برای تهیه آن ها اقدام کرد. محصولات غذایی ارگانیک شامل انواع سبزیجات، میوه ها، گوشت، تخم مرغ و محصولات لبنی می شوند.

فواید و ویژگی های مواد غذایی ارگانیک

مواد غذایی ارگانیک ارزش غذایی بالایی دارند. این مواد غذایی دارای میزان قابل توجهی ویتامین C، منیزیم، کلسیم، فسفر و آهن هستند. مواد غذایی ارگانیک از میزان بیشتری آنتی اکسیدان برخوردار هستند زیرا از هیچ گونه آفت کشی در زمان پرورش این مواد غذایی بهره گرفته نشده است. این مواد غذایی به واسطه آن که بدون هیچ گونه مواد شیمیایی و کود تولید می شوند، کمتر سمی هستند و سالم ترند. همچنین بایستی افزود که این مواد غذایی فاقد افزودنی های غذایی هستند و به همین ترتیب سالم تر خواهند بود.

یکی دیگر از ویژگی های مواد غذایی ارگانیک آن است که این محصولات خوشمزه و خوش عطر تر هستند. این مواد غذایی در بازه زمانی بسیار کوتاهی پس از برداشت به دست مصرف کننده می رسند و به همین جهت کاملا تازه هستند. به منظور حمل و نقل این محصولات نیز از ماشین آلات پیشرفته ای استفاده می شود که به واسطه آن این امکان فراهم آورده می شود تا به هیچ گونه ماده ای برای افزایش ماندگاری و ظاهر این محصولات نیازی نباشد. مواد غذایی ارگانیک به نسبت سایر محصولات موجود در بازار از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و تنها عیب این محصولات غذایی ارزشمند، قیمت بالای آن ها می باشد که سبب می گردد تمام اقشار جامعه توانایی تهیه آن ها را نداشته باشند.

 

جواد

من نویسنده هستم.

اضافه کردن نظر