بلاگ ترآوند

فواید مواد غذایی ارگانیک

مواد غذایی ارگانیک از بهترین محصولاتی هستند که مصرف آن ها برای انسان و زمین مزیت های فراوانی را به همراه خواهد داشت.

مواد غذایی ارگانیک، محصولاتی هستند که بدون دخالت هیچ گونه ماده شیمیایی و روش مصنوعی تولید می شوند. طعم و عطر این مواد غذایی نیز بسیار بهتر از محصولاتی است که با استفاده از کود های شیمیایی و روش های مصنوعی تهیه می شوند. از جمله محصولات ارگانیک موجود می توان به انواع میوه، سبزی، گوشت، عسل و لبنیات اشاره نمود که با بسته بندی های مشخصی در فروشگاه های مختلف عرضه شده اند. مصرف این مواد غذایی فواید بی شماری را به همراه خواهد داشت که در زیر به چند نمونه از آن ها اشاره خواهیم کرد.

کاهش بیماری احتمال بروز بیماری ها

در میان انواع عوامل بیماری زا، بهترین راه حل ممکن آن است که دست کم آنچه می خوریم، سالم باشد. مهم ترین و اصلی ترین ویژگی که مواد غذایی ارگانیک از آن برخوردار هستند، این است که این محصولات عاری از هر گونه مواد شیمیایی هستند و به همین جهت مصرف آن ها در دراز مدت موجب بروز بیماری نخواهد شد.

حفظ سلامت فردی با مواد غذایی ارگانیک

با مصرف محصولات غذایی ارگانیک به طور حتم می توانیم موجب حفظ سلامت فردی گردیم. از جمله ویژگی های این محصولات می توان به تازه بدون، داشتن مزه و طعم دلنشین، ارزش غذایی بالا، برخورداری از میزان آنتی اکسیدان بالا که خطر ابتلا به بیماری های مختلف همچون سرطان و مشکلات قلبی، عروقی را کاهش خواهد می دهد، برخورداری از مقادیر بیشتری اسید چرت CLA و عاری از هرگونه آنتی بیوتیک و هورمون را اشاره نمود. داشتن این ویژگی ها سبب می گردد تا قلب، دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن در بهترین حالت خود فعالیت کنند.

حفظ سلامت زمین

یکی دیگر از مزیت های محصولات ارگانیک آن است که این محصولات دوستدار محیط زیست زیرا روش تهیه آن ها باعث کاهش آلودگی، کاهش فرسایش خاک و همچنین حفاظ آب می گردد. همچنین بایستی اشاره نمود که عدم استفاده از آفت کش ها نیز موجب آسیب به گیاهان و حیوانات مختلف نیز نخواهد گردید.

جواد

من نویسنده هستم.

اضافه کردن نظر