بلاگ ترآوند

فوت و فن جدا کردن ژله از قالب

ژله دسر خوشمزه ای است که در انواع طعم ها می توان آن را تهیه کرد ولی جدا کردن آن از قالب با فوت و فن خاصی انجام می شود.

ژله دسری است که قرار دادن آن در سفره و میز غذا موجب زیبایی آن می گردد و از همین جهت مورد توجه بسیاری از سرآشپزان است. ژله را می توان در انواع قالب های پلاستیکی و آلومینیوم تهیه کرد ولی نکته ای که از اهمیت برخوردار است، جدا سازی آن از قالب می باشد. به منظور جداسازی ژله از انواع قالب باید، نکاتی را مورد توجه قرار داد که در اینجا به آن ها اشاره خواهیم کرد.

نحوه خارج کردن ژله از قالب

نکته قابل توجه برای آماده سازی ظرف ژله یا هر نوع دسر دیگر برای آن که به راحتی از ظرف جدا شود، آن است که باید تمامی قسمت های ظرف را چرب کرد. سپس مقداری شکر روی آن ریخت و نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید و بعد از گذشت زمان مقرر ژله را داخل طرف بریزید. در صورتی که قصد استفاده از قالب فلزی را دارید، آنرا خیس کرده و درون فریزر قرار دهید و پس از ایجاد یک لایه یخ نازک اقدام به ریختن ژله در آن نمایید.

زمانی که از بستن کاملا ژله اطمینان یافتید، باید قبل از خارج کردن ژله طرف آن را چند لحظه درون آب ولرم قرار دهید و نوک انگشت خیس یا کارد ژله را از دیوارهای ظرف جدا کنید. سپس باید قالب را کمی تکان دهید تا کف ژله از قالب جدا شود. این کار را باید چندبار تکرار کنید تا به خوبی ژله از دیوارها جدا شود. توصیه می شود، یک ساعت قبل از سرو غذا ژله را درون ظرف مورد نظر قرار دهید و آن را دوباره درون فریزر قرار داده تا ژله در صورت آب شدن دوباره حالت اولیه خود را به دست آورد.

به یاد داشته باشید که در صورت استفاده از قالب شیشه ای نباید آن را درون آب ولرم قرار دهید زیرا ممکن است با تغییر دما ظرف شکسته شود. پس بهترین راه حل آن است که برای جداسازی ژله کمی آب به دیواره های آن پاشیده شود.

جواد

من نویسنده هستم.

اضافه کردن نظر